Snow and Wind loads

PUSLAPIS PILDOMAS. ATSIPRAŠOME UŽ NEPATOGUMUS.

Konstrukcinius skaičiavimus atliekame FEM (baigtinių elementų metodų) skaičiuojančiose programose, kurių pagalba prognozuojame elementų darbą ir tikriname ar konstrukcija yra pakankamai STIPRI, STANDI ir STABILI.

SNIEGO RAJONAI LIETUVOJE
VĖJO RAJONAI LIETUVOJE

Sniego apkrovos ir vėjo greičio rajonai Lietuvoje. Daugiau informacijos STR 2.05.04:2003 „Poveikiai ir apkrovos”.

PAMĄSTYMAI. ŠVIEŽIAS (ką tik iškritęs) sniegas sveria 1000kg/m³, todėl 120kg/m² svorio sniego apkrova sudarys 1.2 m aukščio pusnį. Lygiai taip pat, tokio paties svorio, tik ŠLAPIO sniego apkrova bus tik 30 centimetrų  aukščio. Kitaip tariant, ŠVIEŽAUS ir ŠLAPIO sniego svoris skiriasi 4 kartus.

PUSNIES AUKŠTIS PALYGINIMUI (Small)

Statybinės konstrukcijos privalo tenkinti esminius reikalavimus – STIPRUMĄ, STANDUMĄ ir STABILUMĄ, kad nuo išorinių apkrovų poveikių šių savybių neprarastų. Būtent dėl šių priežasčių ypatingas dėmesys skiriamas konstrukciją veiksiančių apkrovų nustatymui. Didelis dėmesys skiriamas SNIEGO ir VĖJO kintamosioms apkrovoms.

Sniegas ant konstrukcijos stogo gali susikaupti įvairiomis formomis. Taip priklauso nuo stogo geometrijos, terminių jo savybių, paviršiaus nelygumo, gretimų statinių artumo, vietovės aplinkos ir kt. dedamųjų.

Sniego antžeminės apkrovos, tenkančios 1m² horizontalaus žemės paviršiaus, charakteristinė reikšmė Sk Lietuvoje imamos pagal dvi teritorines zonas – sniego apkrovos rajonus. I rajonui priklauso vakarų (išskyrus Telšių, Rietavo, Šilalės rajonai) ir vidurio Lietuva, pradedant nuo Akmenės ir Joniškio iki Marijampolės ir Prienų rajonų. II rajonui – rytų bei pietų (pradedant nuo Biržų iki Lazdijų ir sienos su Baltarusija).